Larina voľba cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Larina voľba: 143. a 144. epizóda

07. 08 2019 14:40 | Alexandra Stahlová
Larina voľba: 143. a 144. epizóda
Larina voľba: 143. a 144. epizóda Foto: Nova TV

Dobrák Mate pre svoju veľkodušnosť a súcitnosť jedným vrzom príde o prácu, dobrú povesť a, čo ho zabíja, zjavne aj o lásku svojho života.

Leila (Jana Milić) na smrť vystraší Kike (Helena Buljan), keď náhle od stratí vedomie. Nanešťastie myslí len na toho sviniara Dinka (Filip Juričić), na seba ani trošku, a tak sotva sa pozbiera, znova pokračuje v rovnakom vražednom tempe ako doteraz. Jakov (Ivan Herceg) sa len vďaka Larinej (Doris Pinčić) intervencii vráti do vily, aj keď to znamená, že nebudú môcť žiť spolu ešte o niečo dlhšie. Nela (Ecija Ojdanić) zúri, hnev na Tončiho (Frane Perišin) a rozhodne nie bezdôvodný strach o Jašu ju pripravujú o rozum. Diagnóza, ktorú jej po absolvovaní krvných testov oznámi ošetrujúca lekárka, na smrť vyčerpanej Leile úplne vyrazí dych! Cvitka (Edita Karađole) ponúkne Matemu (Dino Rogić) šancu trošku si privyrobiť. Podstatne tvrdším orieškom však bude utešiť nešťastnú Nelu... Whisky a cigara rozhodne nie sú ideálne „lieky“ pre pacienta po infarkte, no nekonečne arogantný Dinko si presne tie naordinuje na oslavu svojho triumfálneho návratu do vily! Nikol (Jagoda Kumrić) zneistie, keď sa Mate zrazu uprostred noci potichu vykradne z postele a následne aj z izby. Lara má o Jašu čoraz väčší strach. Napokon, mala tú „česť“ osobne spoznať Dinka z tej najhoršej stránky. Vlastne, dosť pochybuje, že má aj nejakú lepšiu!

Keď Mate prichytí kolegu Mileho (Mijo Kevo) pri pálení oblečenia, hneď vie, odkiaľ vietor fúka. Nechápe, ako mohol človek, ktorého si myslel, že dobre pozná, urobiť niečo také neodpustiteľné! Horšie však je, že svojím neuváženým činom vrhol tieň podozrenia aj naňho... Keď Leila zistí, že Dinko nikdy neplánoval založiť si s ňou rodinu, zrúti sa jej celý svet. Nič mu teda nepovie, no pred Jašom, ktorý ju nájde zúfalo nariekať v Zlajovej (Mark Urem) izbe, mlčať nedokáže. Dobrák Mate pre svoju veľkodušnosť a súcitnosť jedným vrzom príde o prácu, dobrú povesť a, čo ho zabíja, zjavne aj o lásku svojho života.

Jašovi sa z Dinkovej dvojtvárnosti obracia žalúdok. A že sa nik ani len nepokúša zavrieť mu tie klamárske ústa ho deprimuje ešte viac! O tom, že Mate dobrovoľne pyká za hriech niekoho iného, vie len Cvitka. No ani ona netuší, prečo...

Sledujte v stredu, 7. augusta, o 15.30!

 

Upútavka

 
Tvoje dieťa bude moje! - v piatok, 17. septembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na