Larina voľba cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Nová tvár v Larinej voľbe - Una Širanović Schwanek!

19. 09 2012 13:36 | Alexandra Stahlová
Larina voľba - Una Širanović Schwanek
Larina voľba - Una Širanović Schwanek Foto: Nova TV

Osud Jakova Zlatara bude v najbližších častiach závisieť od atraktívnej mladej prokurátorky Marty Poljakovej...

Po tom, čo Jakov Zlatar (Ivan Herceg) na tlačovke svojho nehodného nevlastného brata Dinka (Filip Juričić) v celoštátnej televízii celému Splitu oznámil, že je stále nažive a následne skončil za mrežami, ho kompetentné orgány majú expresne rýchlo vydať do Afriky, kde si má odpykať doživotný trest za zločin, ktorý nespáchal! Jeho budúcnosť rozhodne nevyzerá práve ružovo a jeho osud... Teraz závisí od atraktívnej a veľmi ambicióznej mladej prokurátorky žalobkyne Marty Poljakovej, alias novej pôvabnej tváre seriálu Larina voľba, mladej herečky Uny Širanović Schwanek!

Ťažko povedať, čo je to pre Zlatarovcov dobrá správa alebo zlá, pretože Martu naozaj nie je ľahké odhadnúť, ako sa príťažlivá právnička zachová a na koho stranu sa napokon prikloní. Pritom ešte donedávna boli pravda a spravodlivosť jedinými pojmami, ktoré ju zaujímali a od ktorých sa odvíjali všetky jej stratégie... Ibaže nanešťastie veľmi rýchlo zistila, že to, čo bolo ľahké vidieť očami idealistu počas štúdia na právnickej fakulte je v reálnom živote temer nepoužiteľné – pretože nech sa snažila akokoľvek a nech svojmu snu o závratnej kariére obetovala čokoľvek, vrátane svojho súkromného života, ktorý už v podstate vôbec nemá, namiesto nej neustále povyšovali len jej mužských kolegov, aj keď tí si to vôbec nezaslúžili!

Nuž a keď nedávno do funkcie, po ktorej veľmi túžila, napokon menovali jej bývalého spolužiaka, ktorý je síce nanič právnik, ale má známosti a nečisté zákulisné ťahy mu tiež nie sú cudzie, niečo sa v nej zlomilo. Rozhodla sa, že ak bude treba, i ona si zašpiní prsty! Koniec koncov, načo je človeku čistý štít, keď mu okrem cti nič iné nezostane a keď nik iný nehrá fér? A príležitosť splniť tento „sľub“ dostane temer okamžite – keď jej pridelia Jakovov prípad. Starosta Dinko jej dá totiž ponuku, aká sa neodmieta. Ibaže výmenou za vytúžený postup musí zabudnúť na čestnosť a obetovať osud nevinného človeka! Otázne je, či jej túžba po kariérnom postupe a pocit krivdy sú naozaj až také veľké, aby dokázali umlčať aj jej vrodený cit pre spravodlivosť...?

Upútavka

 
Dve tváre Istanbulu - v pondelok, 25. októbra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na